Kolejny świetny mecz w wykonaniu Juniorów Pogoni.

W dniu 15.10.2016 w Proszowicach został rozegrany mecz Juniorów Pogoni Miechów z Proszowianką Proszowice. Zawodnicy Pogoni pokonali rywala 5:0 poniżej skrót spotkania.

Skład

Sebastian Krupa, Filip Komenda, Jakub Komenda, Krystian Podsiadło, Mateusz Antosiewicz, Damian Wędzony, Kamil Pigulak, Wiktor Nowakowski, Dawid Młyński, Kacper Skibka, Sebastian Regucki, Hubert Otok.

Już od pierwszych minut mecz w Proszowicach zapowiadał się bardzo ciekawie. W drugiej minucie spotkania błąd obrońców Pogoni i przed szansą sam na sam staje zawodnik Proszowianki lecz świetna postawa bramkarza Sebastiana Krupy uratowała nas przed utratą gola, Ten moment obudził wszystkich zawodników i ożywił spotkanie. W 10 minucie rzut rożny nie najlepiej wykonany przez Młyńskiego lecz obrońca wybił po raz kolejny piłkę na corner. Ponownie wysoka piłka wrzucona przez Młyńskiego na długi róg świetne zgranie piłki przez Skibkę do Reguckiego i ten otwiera wynik spotkania mamy jeden do zera.W dwudziestej minucie rajd Młyńskiego po lewej stronie boiska zgrywa do Nowakowskiego lecz ten przestrzela obok bramki. Po tej akcji przebudziła się drużyna gości lecz nasi czujni obrońcy z Komendą i Podsiadło na czele nie dawali szans zawodnikom z Proszowic. W 30 minucie świetny drybling Nowakowskiego który okiwał dwóch zawodników i świetnie podał do Młyńskiego który bez błędnie wykończył silnym strzałem po ziemi.

img_8137

Wynik do przerwy dwa do zera. Po przerwie zawodnicy Pogoni wyszli lekko zaspani i dobra akcja gospodarzy lewą stroną boiska, lecz świetna współpraca Wędzonego z Antosiewiczem nie pozwala zawodnikom wykończyć akcji. W 50 minucie daleki wykop Podsiadły i przy piłce znajduję się Młyński który po 30 metrowym rajdzie dogrywa piłkę Reguckiemu i ten po raz kolejny bez błędnie wykańcza akcję. Kolejna akcja w środku pola piękna akcja trzech zawodników Skibki Nowakowskiego oraz Pigulaka który dogrywa prostopadłą piłkę do Młyśnkiego który kończy silnym strzałem po dalszym rogu. W 65 minucie na boisku pojawia się Hubert Otok który zastąpił Reguckiego . Juz po chwili po świetnym podaniu od Wędzonego miał szansę zamienić strzał na gola lecz czujny był tym razem bramkarz gości. W 75 minucie spotkania rzut wolny z około 30 metrów strzał Młyńskiego w poprzeczkę piłkę przejmuje przejmuje Skibka którego fauluje obrońca Proszowianki . Do piłki podchodzi Nowakowski i pewnie zmienia strzał na bramkę.

img_8141

Wynik 5 do 0 gospodarze bez nadziei. Kolejna akcja w doliczonym czasie gry rozegranie piłki na poziomie ekstraklasy przez Skibkę i Pigulaka wycofanie piłki lecz z dogodnej sytuacji nie trafił Nowakowski. Sędzia zagwizdal zakończenie spotkania Pogoń pewnie wygrywa spotkanie 5 0. Wielka radość zawodników w “kółeczku ” i z Proszowic wywożą trzy punkty