1 miejsce Młodzików w Działoszycach!

Młodziki świetnie sobie radzą w nowym roku. To już drugi turniej wygrany w przeciągu ośmiu dni.

W poniedziałek 18 stycznia drużyna młodzików Pogoni Miechów wzięła udział w Turnieju w Działoszycach. W Turnieju wzięło udział osiem zespołów: Pogoń Miechów, AP Proszowianka, Football Academy Jędrzejów, MGTS Działoszyce, Victoria Skalbmierz, Sparta Kazimierza Wielka, Styl – Sport Pińczów, Jawornik Gorzków.

W fazie grupowej Pogoń trafiła najpierw na FA Jędrzejów, z którym wygraliśmy 3:2, a bramki zdobyli: Daniel Kapuściński, Patryk Nowakowski i Kacper Kulisa. Kolejnym przeciwnikiem był zespół Victorii Skalbmierz, z którą wygraliśmy 2:0, a tym razem bramkostrzelni okazali się być znowu: Patryk Nowakowski oraz Kacper Kulisa. W ostatnim meczu tej fazy drużyna zmierzyła się ze Stylem-Sport Pińczów, w którym to, po świetnych trafieniach: Bartosza Pigulaka, Partyka Nowakowskiego oraz Kacpra Kulisy Pogoń wygrała 3:1.

W półfinale Pogoń zmierzyła się z Proszowianką. Wysoką wygraną 4:1 dla zespołu Pogoni ustanowili, trafiając po dwa razy futbolówką do bramki przeciwnika Bartosz Pigulak oraz Kacper Kulisa.

Finał natomiast okazał się „wisienką na torcie”, ponieważ młodziki rozegrały znakomity mecz z FA Jędrzejów, wygrywając 2:0. Nasi zawodnicy reprezentowali świetną formę, dominowali podczas meczu nad przeciwnikiem. Potrafili wypracować sytuacje, które następnie świetnie wykorzystywali. Bramki dla Pogoni w tym meczu zdobyli: Jakub Krzykała oraz Kacper Kulisa. Przy okazji należy wspomnieć, że będąc na Turnieju w Działoszycach w czerwcu ubiegłego roku, w finale przegraliśmy z drużyną z Jędrzejowa.

Cieszyć się należy z dobrej dyspozycji młodzików Pogoni, gdyż 30 stycznia rozegrają kolejne mecze w Halowych Mistrzostwach Krakowa: o godz.9.00 z OSKF Pogoń Skotniki Kraków 2003, a o godz. 9.30 z AP Orbitą I 2003 Bukowno. Do tej pory rozegrali dwa mecze jeden wygrywając z NKP Podhale Nowy Targ 2004 2:1, drugi remisując z ZKS Unią Tarnów 2004 1:1.
Czekamy więc na kolejne zwycięstwa.

Skład : Patryk Nowakowski, Bartosz Pigulak, Hubert Rał, Karol Mucha, Szymon Michalski, Karol Ligawiec, Amadeusz Mazur, Jakub Krzykała, Daniel Kapuściński, i Kacper Kulisa. Trener: Łukasz Kosałka