Wspaniały początek roku dla naszych Młodzików!

Młodziki rozpoczęły Nowy Rok pięknym zwycięstwem w turnieju zorganizowanym przez Nową Proszowiankę Proszowice z okazji 100 – lecia Klubu.

W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn: Nowa Proszowianka Proszowice, Skalanka Skała, Słomniczanka Słomniki, Krakus Nowa Huta, Orliki Myślenice oraz Pogoń Miechów.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z Orlikami Myślenice , wynik tego meczu na pewno nie zapowiadał dla zespołu udanego finału (przegraliśmy 0:1). Na szczęście był to pierwszy i ostatni przegrany mecz! Od tego momentu Pogoń z każdym kopnięciem piłki grała coraz lepiej. Do lepszej gry motywował trener Łukasz Kosałka oraz niezawodni rodzice. Spotkanie ze Słomniczanką wygrywamy 1:0. Bramkę w pięknym stylu zdobył Kacper Kulisa, który zdobył również bramkę w meczu z Proszowianką. Świetną dyspozycją wykazał się również Jakub Faracik, który w meczu z Krakusem Nowa Huta strzelił dwa gole.

Finał i sukces zwcięstwa smakuje tym bardziej, gdyż drużyny Orlików Myślenice i Pogoni Miechów spotkały się w pierwszym meczu turnieju (Pogoń wówczas przegrała). W ostatecznym meczu zadecydowały rzuty karne i…odporność psychiczna naszych zawodników. Wspaniale bronił bramkarz Oskar Wojciechowski, który zdobył statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju.

Pogoń: Oskar Wojciechowski, Bartosz Janus, Bartosz Pigulak, Hubert Rał, Natalka Janus, Patryk Nowakowski, Igor Dejworek, Kacper Kulisa, Daniel Kapuściński, Jakub Faracik. Trener Łukasz Kosałka.