„MKS POGOŃ MIECHOW – MISTRZEM Podokręgu Olkuskiego”

W dniu 03.03.2019 odbyły się w Olkuszu Halowe Mistrzostwa Podokręgu Olkusz. Tego dnia wystąpiło 4 drużyny prezentując wyrównany wysoki poziom sportowy.
Drużyna  Naszej Miechowskiej Pogoni okazała się bezkonkurencyjna na tych Mistrzostwach, odnosząc pokaźne 2 zwycięstwa i remis bezbramkowy w b.dobrym stylu.
Juz w pierwszym meczu Mistrzostw drużyny Przeboju Wolbrom i Ciężkowianki Jaworzno zanotowały remis 0:0. W drugim meczu  zaprezentowali się podopieczni Trenera Łukasza Kosałki, w tym meczu przeciwnikiem naszym była Piliczanka Pilica, od samego początku spotkania narzuciliśmy bardzo szybkie tempo, byliśmy bardzo aktywni, staraliśmy się zmuszać przeciwnika do popełnienia błędów co z biegiem czasu okazało się skuteczne, przełożyło się to na  bramki. W tym meczu zaprezentowałyśmy dużo dynamicznych i ciekawych akcji.
Bardzo dobrze zaprezentował się Bartek Pigulak strzelając 4 bramki jak i Amadeusz Mazur strzelając 2 bramki oraz Mariusz Koscielniak trafiając 1 bramkę, a zatem Pogon wygrywa z Piliczanka 7:0.
W drugim z kolej naszym meczu przeciwnikiem była dobrze dysponowana Ciężkowianka Jaworzno, drużyna z b.dobrymi warunkami fizycznymi. Ciężkowianka stawiała duży opór, natomiast  podopiecznym Łukasz Kosałki realizowali założenia taktycznie  i można powiedzieć ze w pełni kontrolowali cały mecz, brakowało tylko skuteczności – mecz zakończył się remisem 0:0( na wyróżnienia w tym meczu zasługują wszyscy ale w szczególności Kacper Szyniec i Bartek Janus za bardzo dojrzała i kreatywna grę.
W trzecim meczu MKS Pogoń podejmowała kolegów z Przeboju Wolbrom, ten mecz był podsumowaniem całego turnieju, mecz wygraliśmy 6:0, po bramkach Bartka Pigulaka-3bramki, Mariusza Koscielniaka-2 bramki i Jakuba Faracik.
Trzeba pochwalić cały zespół Pogoni za zaangażowanie i determinację w Mistrzostwach jak i za to ze w całym turnieju jako jedyna drużyna zachowała czyste konto bramkowe, co zostało docenione przez organizatorów obdarowując naszego bramkarza-Kacpra Szynca nagroda i indywidualna. Tak nagrodę otrzymał  również Bartek Pigulak za zdobycie miana Króla Strzelców za największej ilosci bramek – 7.
Podsumowując, bardzo udane dla nas mistrzostwa, natomiast cieszy również możliwość gry z kolegami z regionu z którymi nie mieliśmy okazji grac a to zawsze jakieś doświadczenie dla trenera jak i przede wszystkim samych zawodnikow.