Kolejny wakacyjny turniej.

W czwartek 23 lipca na Orliku w Szreniawie odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2002 i młodszych w którym oprócz Pogoni udział wzięły drużyny z miasta partnerskiego Wołoczyska (Ukraina), WAP Wolbrom, AP Gołcza.

Nasi piłkarze mieli po raz kolejny możliwość w czasie wakacyjnej przerwy rywalizować ze swoimi rówieśnikami, można powiedzieć z różnych strona świata.

Choć wynik nie był najważniejszy, to nasi zawodnicy w 35 stopniowym upale dzielnie stawiali opór starszym przeciwnikom. Ze starszymi o 2 lata zawodnikami WAP-u przegraliśmy 9:0, rówieśników z Ukrainy pokonaliśmy 4:1. Na koniec z AP Gołcza, po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie, udokumentowanej prowadzeniem, niestety przegraliśmy 5:2. Ostatecznie nasza drużyna złożona w 80% z zawodników rocznika 2004 zajęła 3 miejsce.

Po podsumowaniu wpadliśmy średnio (przeważyły błędy), natomiast potrafimy nawiązać równą walkę i wykorzystywać swoje argumenty na boisku, jednak do sukcesów brakuje stabilności w boiskowych poczynaniach. Na koniec bardzo dziękuję moim zawodnikom, gdyż mimo wszystko wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami biorąc pod uwagę ogromny upał – powiedział trener Paweł Podyma.