3 punkty na Prądniku!

W meczu 2 kolejki Klasy Okręgowej Pogoń pokonała na wyjeździe Prądniczankę Kraków 2:1 (2:0).

Kraków, 22.08.2015 r., godz. 18:00, KO
PRĄDNICZANKA KRAKÓW – POGOŃ MIECHÓW 1:2 (0:2)
Bramki dla Pogoni: 4′ Antos, 45’+1 Byrski

Pogoń: Mach – Król, Wieczorek, Janczyk, Kosałka – Antos, Łucka, R. Dudek (86′ Krawiec), Marcelo (46′ Radziszewski) – Byrski (73′ Objosło) – Maniak (60′ K.Dudek).

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny. Już w 4 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego celnie zamknął Roman Antos dając prowadzenie 1:0.

Podrażnieni gospodarze chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Mieli ku temu wiele dogodnych sytuacji ale na drodze zawodnikom Prądniczanki stawał dobrze dysponowany bramkarz Pogoni – Michał Mach. Obydwie drużyny ratowały również poprzeczki. Najpierw po strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki, a za chwilę w poprzeczkę przeciwnika przymierzył z dystansu Marcelo. Pogoń starała się wyprowadzać kontry ale często naszym zawodnikom brakowało dokładności. Kiedy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z jednobramkową przewagą aktywny w tym meczu Antos wyprowadził zabójczą kontrę, którą zakończył bramką Dawid Byrski. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania czerwoną kartkę obejrzał nie mogący pogodzić się z wynikiem zawodnik Prądniczanki – Jarosław Kania.

Grająca w przewadze jednego zawodnika Pogoń z impetem rozpoczęła drugą połowę. Doskonałe sytuacje do podwyższenia rezultatu mieli Hubert Maniak i Dawid Byrski. Niestety w 59 minucie za faul taktyczny drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Pogoni -Damian Wieczorek. Siły zostały wyrównane a w grze 10 na 10 lepiej radzili sobie gospodarze, którzy w 75 minucie strzelili kontaktową bramkę. Celnie z rzutu wolnego strzelił Marcin Czech.

Pogoń w końcówce mogła postawić przysłowiową “kropkę nad i” jednakże pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Radziszewski.

Po ciężkim boju przywozimy z Czerwonego Prądnika cenne 3 punkty. Za tydzień 3 kolejka KO w której zmierzymy się z Przemszą Klucze.